Ładowanie…
tłumaczenia 2

Co może zaoferować Biuro Tłumaczeń?

Biuro tłumaczeń to określenie firmy zajmującej się jak nazwa wskazuje profesjonalnymi tłumaczeniami. Słowo biuro może nam podpowiadać, że chodzi o organizację, w której pracuje co najmniej kilku tłumaczy, a tłumaczenia wykonywane są na minimum kilka języków obcych. W Polsce w ofertach tychże firm na pewno muszą znaleźć się języki: angielski, niemiecki, a w drugiej kolejności: rosyjski, francuski, hiszpański, włoski, czeski, a także chiński.

Oferta biur tłumaczeń

Dla przykładu biuro tłumaczeń Jelenia Góra wykonuje tłumaczenia, których nie jesteśmy w stanie sami wykonać ze względu na brak znajomości języka obcego lub z  powodu braku odpowiednich kwalifikacji do uwierzytelnionego tłumaczenia pism o wadze prawnej, sądowej, umownej. Regulacje prawne wymagają , aby pewne dokumenty były opatrzone podpisem kwalifikowanego tłumacza, dlatego w wielu przypadkach usługi biura tłumaczeń będą nam niezbędne.

Dokumenty, do których będziemy potrzebować tłumaczenia uwierzytelnionego:

  • akty notarialne
  • wyniki badań
  • metryki
  • świadectwa szkolne
  • certyfikaty kwalifikacji
  • wyroki sądowe
  • akt małżeństwa
  • akt urodzin
  • dyplom

Współpraca między biurami

W wielu firmach zajmujących się tłumaczeniami czytamy o ofercie tłumaczeń na bardzo wiele języków, również tych egzotycznych. Czy to oznacza, że u nich w siedzibie pracuje tak wielu specjalistów? Nic bardziej mylnego. Tłumacz angielski i niemiecki to coś powszechnego. Biura tak się ogłaszają, ale tak naprawdę współpracują z innymi firmami i tłumaczami, którzy pracują na zasadzie freelancingu. I ty drogi czytelniku chcąc oszczędzić możesz zwrócić się do tłumacza  bez pośrednictwa biura na przykład na portalu OLX lub innych portalach zrzeszających tłumaczy.

Na jakie języki będzie mi potrzebne tłumaczenie uwierzytelnione?

Tłumacz przysięgły w Polsce na pewno jest rozchwytywany wykonując tłumaczenia Wrocław w języku angielskim, który jest najpopularniejszym językiem obcym na świecie.  Na zachodzie Polski i na pomorzu wiele firm wymaga od pracowników znajomości języka niemieckiego, który jest ciągle popularny w  szkolnictwie. Z racji napływu emigrantów z Ukrainy, a od niedawna również z Białorusi, język rosyjski również staje się coraz bardziej modny w  naszym regionie.

Podsumowując widzimy, dlaczego oferta biura tłumaczeń jest tak rozległa i precyzyjna, ponieważ te usługi są coraz bardziej potrzebne na rynku pracy.

 

Dodaj komentarz