Ładowanie…

Co to jest włóknina?

Gdziekolwiek teraz siedzisz lub stoisz, pośród ciebie z pewnością będzie przynajmniej jedna włóknina. Może filtr do herbaty lub kawy? Filtr klimatyzacji.  Chusteczki do soczewek, chusteczki wybielające, pieluchy.  Na pewno maska ​​na twarz lub siedem.

Chociaż pandemia COVID-19 z pewnością wysunęła świadomość dotyczącą włóknin na pierwszy plan, od lat obserwujemy ten rosnący segment rynku. Czemu? Ponieważ samoprzylepna taśma samoprzylepna jest często używana do wytwarzania lub przekształcania tych tekstyliów w przedmioty codziennego użytku. 

Oto nasze spojrzenie na to, jak włókniny będą ewoluować i będą odgrywać wyraźną rolę w gospodarce wygody. Zapraszam również do zapoznania się z ofertą producent włóknin.

Co to jest włóknina?

Włókniny to najprostsze i najstarsze tkaniny tekstylne. Ani tkane, ani dziane, jak sama nazwa wskazuje, włókniny są szeroko definiowane jako struktury arkuszy lub wstęgi połączone ze sobą przez splątanie włókien lub włókien ciągłych (oraz przez folie perforujące) mechanicznie, termicznie lub chemicznie. 

Są to płaskie lub tuftowane porowate arkusze, które są wykonane bezpośrednio z oddzielnych włókien, stopionego tworzywa sztucznego lub folii z tworzywa sztucznego. Nie są wytwarzane przez tkanie ani dzianie i nie wymagają przerabiania włókien na przędzę. 

Zazwyczaj we włókninach tapicerskich stosuje się pewien procent materiałów pochodzących z recyklingu i materiałów na bazie oleju takich jak kulka silikonowa. Procent materiałów pochodzących z recyklingu różni się w zależności od wytrzymałości materiału potrzebnego do konkretnego zastosowania. Ponadto niektóre włókniny można poddać recyklingowi po użyciu, pod warunkiem odpowiedniej obróbki i odpowiedniego wyposażenia. Z tego powodu niektórzy uważają włókninę za bardziej ekologiczną tkaninę do niektórych zastosowań, zwłaszcza w dziedzinach i branżach, w których ważne są produkty jednorazowego użytku, takich jak szpitale, szkoły, domy opieki i luksusowe zakwaterowanie.

Dodaj komentarz