Ładowanie…
stolarz 2

Dlaczego meble na wymiar są takie drogie?

Mamy XXI wiek,a  niedawno zorientowałem się, że nie stać mnie na meble na wymiar, a przecież ludzie przed wiekami właśnie takie meble mieli. Gdzie tutaj postęp technologiczny i wzbogacenie społeczeństwa? Dlatego na pewno wielu z nas zastanawia się dlaczego te produkty kosztują tak dużo. Na pewno każdy kto urządzał mieszkanie i dom marzył, aby mieć meble kuchenne na wymiar Warszawa, podłogę z drewna, szafki łazienkowe oraz porządny drewniany stół w jadalni. Niestety rzeczywistość sprowadza takich marzycieli do parteru i szybko muszą zmienić kierunek w nawigacji od stolarza do Ikei lub Agata Meble. Co wpływa na wysoką cenę mebli na zamówienie?

Drewno jest drogie

Mamy w Europie i na świecie wiele regulacji związanych z wycinką drzew, co powoduje, ze nie można tak jak kiedyś iść sobie do lasu i ściąć ładnego starego drzewa. Na meble idą stosunkowo młode drzewa „hodowane” do tego celu oraz płyty wykonane ze ścinek. Jeśli chcemy mieć dobry gatunek solidnej deski musimy już za nią sporo zapłacić.

Leżenie i suszenie drewna

Kolejna kwestia wpływająca na wysoką cenę to suszenie drewna, aby się nadawało jako budulec na stoły na zamówienie Warszawa. Ten proces może trwać nawet wiele lat. Droga jest również konserwacja i lakierowanie tego produktu.

Robocizna stolarza

Stolarz to starożytny zawód, ale dzisiaj nie jest łatwo o doświadczonego fachowca, który zna się na rzeczy. Coraz więcej spraw wykonują za nasz maszyny, stąd rzemieślnik w każdej dziedzinie potrafi się cenić. Mimo to, do jakiegokolwiek specjalisty nie zadzwonimy ma on długie kolejki. Nasze dzieci od lat są namawiane na studia, stąd pojawiła się dziura na rynku specjalistów stolarzy. Tak więc podsumowując godzina pracy stolarza potrafi słono kosztować, a wykonanie profesjonalnego mebla na wymiar trwa wiele godzin.

Podatki

Do ceny należy doliczyć koszty pracy, podatek dochodowy, składkę zus, ubezpieczenie zdrowotne.

Transport i montaż

Transport i montaż mebli na zamówienie nie jest łatwą sprawą. Często te meble z racji solidnych surowców ważą bardzo wiele, a do tego potrafią mieć nieregularne kształty. Do tego dochodzi ich montaż na miejscu.

Dlatego meble na wymiar są drogie

Podliczając te wszystkie aspekty tworzenia mebli na zamówienie musimy mieć świadomość wysokiej ceny. Stolarz musi wycenić swoja pracę na minimum 100zł za roboczogodzinę. Plus koszt asystenta = 200zł za roboczogodzinę. Teraz policzmy: rozmowa z Klientem (godzina), projekt, wybór i zakup materiałów (2g godziny), tworzenie szafy na wymiar Warszawa (8 godzin), transport i montaż na miejscu (4 godziny) co daje razem 15x200zł + koszt materiałów + podatki + marketing = minimum 5000zł za szafę na wymiar.

 

 

Dodaj komentarz