Ładowanie…
kartony do pakowania

DO CZEGO SŁUŻY FOLIA STRETCH?

Folia stretch odgrywa ważną rolę w otaczającym nas świecie. Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy, że folia stretch odgrywa ważną rolę w dostarczaniu i transporcie większości produktów, których używają, spożywają, wystawiają i przechowują. Chcieliśmy przygotować listę produktów, na których powszechnie stosuje się folię stretch. To wcale nie jest pełna lista, istnieją tysiące produktów, które są owijane folią stretch do transportu i przechowywania. W zeszłym roku napisaliśmy post o produktach powszechnie owiniętych w folię termokurczliwą wokół Ciebie. Ten post będzie podobny, z wyjątkiem tego, że użytkownik końcowy rzadko widzi folię stretch, którą owija się te produkty. Maszyny pakujące pomogą Ci w pakowaniu takich produktów.

Poniżej znajduje się lista produktów, które są owijane folią stretch do transportu, przechowywania, a czasem sprzedaży detalicznej.

1. Pudełka na paletach – Prawdopodobnie najczęstsze i najłatwiejsze do rozpoznania zastosowanie folii stretch. Pudełka o różnych rozmiarach i wadze są często paletyzowane i owijane folią stretch.

2. Wiadra – Wiadra z farbą, płynami i suchymi produktami są zwykle owijane folią rozciągliwą o większej grubości.

3. Szpule z drutem –   Folia służy do łączenia szpul ze sobą i może być używana do zapobiegania rozwijaniu się drutów.

4. Napoje w puszkach – jest to bardzo powszechne zastosowanie w przypadku folii stretch. Ładunki są często ciężkie i wysokie, folia stretch jest idealna do pakowania napojów. Producenci piwa i napojów gazowanych często używają szybkich maszyn do owijania ładunków na paletach z napojami.

5. Glina – Inny ciężki produkt często używany z grubym rozciągliwym folią.

6. Elektronika – Wiele urządzeń elektronicznych jest lżejszych niż wiele innych wymienionych produktów. Folia stretch o mniejszej grubości może być często stosowana w celu obniżenia kosztów. Antystatyczna folia stretch to często świetna opcja dla elektroniki.

7. Mulcz – Wielu architektów krajobrazu i firmy zajmujące się trawnikami używa grubej folii do owijania ściółki. Mieliśmy kilku klientów owijających ściółkę o grubości do 150 ga. folia stretch.

8. Drewno – firmy zajmujące się drewnem opałowym cały czas stosują folię do pakowania i łączenia wiązek drewna. Ostatnio wielu producentów drewna opałowego zaczęło stosować wentylowaną folię do palet, aby ujednolicić ładunki całej palety. Wentylowana owijka umożliwia odprowadzanie wilgoci z drewna po owinięciu.

9. Opony – Opony  na paletach i niepaletyzowane są często owijane folią stretch w celu zabezpieczenia i utrzymania ich razem.

10. Meble – Kolejny bardzo często pakowany przedmiot. Producenci i przeprowadzki używają folii stretch do ochrony mebli podczas transportu i przechowywania.

11. Skały – Często owijane grubą folią stretch i taśmą stalową lub taśmą poliestrową .

12. Cegły – jak skały, owinięte ciężką folią stretch z taśmą stalową lub poliestrową.

13. Pasza/Nasiona – Załadunki na paletach z paszą i nasionami są często od dużej do ekstremalnie ciężkiej. Wszystko od folii o grubości 80 do 150 ga. może być stosowany w zależności od wagi i wymiarów palety.

14. Produkt medyczny – często bardzo lekkie produkty. Wielokrotnie świetna opcja dla folii pre stretch. Lżejszy, tańszy film.

15. Kawa – Kawa zarówno sprzedawana luzem, jak i sprzedawana w handlu detalicznym jest często umieszczana na paletach i transportowana w folii stretch.

16. Żywe drzewa i rośliny – Świetna opcja do zastosowania z naszą wentylowaną folią stretch. Folia pozwala roślinom i drzewom oddychać podczas transportu.

17. Rurki — folię do wiązania często stosuje się na końcach rurek, aby trzymać razem wiele rurek.

18. Dywan – Kolejny produkt często używany z folią do wiązania. Ręczne lub maszynowe wiązanie folii służy do zapobiegania rozwijaniu się rolek dywanu.

19. Okna – Każde pojedyncze okno jest owinięte w celu ochrony podczas transportu do miejsca instalacji.

20. Ramki do zdjęć — łączenie folii i tekturowych ochraniaczy narożników świetnie sprawdza się w ochronie ramek podczas transportu i przechowywania.

21. Papier – Kolejny ciężki produkt na paletach, w którym zwykle wykorzystuje się folię stretch o większej grubości.

To tylko niewielka lista produktów, do których stosuje się folię stretch. Istnieją setki innych produktów, które są używane w naszym codziennym życiu powszechnie owijane folią stretch. Numer jeden na tej liście miał obejmować różnorodne produkty. Do tej kategorii należą tysiące produktów. Owijarka do palet przyjdzie Ci z pomocą, aby wykonać takie zadanie.

Dodaj komentarz