Ładowanie…
elektronika samochodowa Zabrze

Elektronika samochodowa Zabrze

Wyścig elektromechaniki pojazdów o poprawę zrównoważonego rozwoju

W kontekście coraz bardziej świadomej ekologicznie planety sektor motoryzacyjny dąży do ulepszania pojazdów w celu zmniejszenia emisji szkodliwych gazów. Te przełomy wpływają na budżet i świadomość ekologiczną kupujących, stając się konkurencyjnym i potężnym punktem sprzedaży.

 

elektronika samochodowa Gliwice

Elektronika samochodowa Zabrze

Mając to na uwadze, inżynierowie FEV, światowy lider w rozwoju silników samochodowych, znaleźli sposób na uzyskanie większej kompresji silnika, aby pojazd zużywał mniej paliwa. W szczególności przeprojektowali tradycyjny korbowód, który łączy tłok z wałem korbowym, optymalizując w ten sposób wydajność silnika i umożliwiając mu wykorzystanie pełnej mocy. Ta innowacja zapewnia 7% oszczędności paliwa. Silniki, takie jak Ford Ecoboost lub BMW TwinPower, są wyraźnymi przykładami zastosowania tej technologii i elektroniki samochodowej Zabrze , która poprawia i optymalizuje spalanie i wtrysk.

Nowe elektromagnetyczne systemy zawieszenia – Elektronika samochodowa Zabrze

Od czasu mitycznego Citroëna DS i jego hydropneumatycznego zawieszenia, przemysł motoryzacyjny przedstawił niezliczone propozycje technologiczne mające na celu ulepszenie zawieszeń pojazdów.

W ciągu ostatnich kilku lat adaptacyjne systemy zawieszenia stały się normą wśród wielu producentów. Stając w obliczu tego trendu, Audi po raz kolejny udowodniło swoją pozycję lidera w zakresie innowacji i niedawno wprowadziło system eRoot. Jak już wyjaśniliśmy w naszym poście „Najlepsze projekty elektromechaniczne”, ten system wyróżnia się tym, że wykorzystuje elektromechaniczne amortyzatory obrotowe zamiast tradycyjnych teleskopowych hydraulicznych amortyzatorów. Główną nowością tych amortyzatorów jest Elektronika samochodowa Zabrze i to, że ponownie wykorzystują energię generowaną na każdym zanurzeniu, aby zamienić ją w energię elektryczną.

elektronika samochodowa Zabrze

Elektronika samochodowa Gliwice

Czy byłeś świadomy tych innowacji? Jak widzieliście, mówiliśmy o wielu zastosowaniach elektromechaniki pojazdów, a za każdym z nich kryli się wyraźni bohaterowie: siłowniki elektryczne. Nawet jeśli nie są to najważniejsze elementy, precyzja osiągnięta przez te części znacząco wpłynęła na pojawienie się nowych ruchów w najbardziej niesprzyjających warunkach.
CLR, firma z wieloletnim doświadczeniem w projektowanie i produkcja mechanizmów uruchamiających służy do dostarczania rozwiązań ruchowych w projektach poziomu 1. Dzięki swojemu doświadczeniu w tych branżach, ta firma Elektronika samochodowa Zabrze właśnie wydała bezpłatny przewodnik, który ma usprawnić zarządzanie dostawcami w automatyzacji. Czy jesteś zainteresowany? Nie wahaj się go pobrać, klikając w to zdjęcie.

Dodaj komentarz