Ładowanie…
indywidualne wkładki ortopedyczne kraków

Indywidualne Wkładki Ortopedyczne Kraków

O czym należy pamiętać gdy kupujemy indywidualne wkładki ortopedyczne kraków?


Przy wyborze dowolnego typu indywidualnej wkładki ortopedycznej kraków lub ortezy indywidualnej, należy wziąć pod uwagę dwie podstawowe kwestie. Pierwszą kwestią jest rodzaj obuwia, które będziesz nosić. Wiele butów nie mieści pełnowymiarowej wkładki. Aby pomieścić pełnowymiarową wkładkę, but musi mieć wyjmowaną wkładkę. Wiele butów casualowych i eleganckich nie ma wyjmowanych wkładek. Sandały, obcasy i chodaki generalnie nie pomieszczą żadnego rodzaju wkładki. Chociaż większość butów sportowych ma wyjmowane wkładki, wiele z tych wkładek jest bardzo cienkich, a zastąpienie ich pełnowymiarową wkładką spowoduje, że buty nie będą już pasować. Dlatego przed wyborem wkładki do butów z włókna węglowego kraków lub wkładki ortopedycznej kraków należy zawsze najpierw wziąć pod uwagę rodzaj obuwia, które planujesz nosić.
Drugą główną kwestią powinno być ogólne wykorzystanie wkładki do butów z włókna węglowego kraków. Jeśli indywidualna wkładka ortopedyczna lub wkładka z włókna węglowego ma rozwiązać konkretną dolegliwość, należy zdecydowanie rozważyć noszenie tylko obuwia, które wspiera dany rodzaj wkładki. Niektóre indywidualne wkładki ortopedyczne kraków, które będą dla Ciebie najlepsze, będą działać tylko w określonych butach. Dlatego przed zakupem wkładki do butów z włókna węglowego kraków, należy rozważyć zarówno obuwie, jak i użytkowanie. Innym zastosowaniem wkładki do butów z włókna węglowego kraków może być lepsze wsparcie. Jeśli Twoim głównym celem jest dodanie wsparcia do Twojego istniejącego obuwia, powinieneś rozważyć obuwie nad zastosowaniem w tej sytuacji.

Indywidualne wkładki ortopedyczne Kraków


• Rozmiary – Ponieważ istnieje duża rozbieżność w rozmiarach obuwia, najlepszą opcją jest upewnienie się, że masz wkładki z włókna węglowego podczas przymierzania butów, które chcesz kupić. Na przykład, jeśli nosisz rozmiar 9,5, rozmiar 9 lub rozmiar 10 może najlepiej pasować w zależności od rzeczywistego buta. Inną kwestią związaną z rozmiarem jest całkowita szerokość butów. Wiele butów ma wąski łuk, co utrudnia dopasowanie indywidualnej wkładki ortopedycznej kraków. Gdy but jest zbyt wąski na środku, ten but próbuje podeprzeć łuk cholewką buta. Dodanie indywidualnej wkładki z włókna węglowego w krakowie do tego buta zazwyczaj spowoduje, że but będzie zbyt ciasny i sprawi, że pięta się ześlizgnie. Chcesz mieć pewność, że podpiętka wkładki z włókna węglowego przylega płasko do podpiętki buta, indywidualna wkładka ortopedyczna ładnie pasuje do środka, a przedłużenie palców pasuje do przedniej części buta bez zginania lub uciskania.
• Umieszczenie – Zawsze chcesz umieszczać wkładki do butów z włókna węglowego kraków z tyłu buta tak, aby zapiętek był osadzony płasko na wewnętrznej stronie pięty buta. Umieszczenie indywidualnej wkładki ortopedycznej kraków powinno zaczynać się w przedniej części pięty i kończyć się tuż przed stawem przy dużym palcu. Jeśli podparcie łuku ma również podparcie śródstopia, chcesz, aby podkładka śródstopia znajdowała się tuż za kośćmi w podbiciu stopy. Prawidłowo umieszczone met klocki zwykle będą sprawiać wrażenie małej piłki na środku stopy. Jeśli met pad zostanie umieszczony prawidłowo i odpowiednio do stopy, uczucie to z czasem ulegnie zmniejszeniu.
• Twój typ łuku – wszystkie stopy mieszczą się w zakresie trzech typów łuku. Są to niski łuk, normalny łuk i wysoki łuk stopy. Typ niskiego łuku jest powszechnie określany jako płaska stopa. Typ wysokiego łuku jest również określany jako stopa cavus. Łatwym sposobem na zidentyfikowanie typu łuku jest przyjrzenie się odciskowi gołej stopy na miękkim piasku/brudzie lub na suchej powierzchni po zmoczeniu stopy. Im niższy łuk, tym bardziej stopa będzie miała kontakt z podłożem, pozostawiając pełniejszy odcisk. Stopa o wysokim łuku zazwyczaj pokazuje tylko piętę i śródstopie bez odcisku w części środkowej stopy. Podczas gdy stopa płaska i stopa wydrążona są typami stóp, które zwykle odczuwają natychmiastową ulgę dzięki podparciu przez wkładki do butów z włókna węglowego kraków, normalna stopa również korzysta.

• Z wiekiem nasze ścięgna i więzadła zaczynają się zużywać, a łuki stóp muszą pracować coraz ciężej. Nosząc dobre indywidualne wkładki ortopedyczne kraków wsparcie łuku stopy, możesz utrzymać stopy i ciało, co pomaga zapobiegać wielu problemom.


indywidualne wkładki do butów kraków

Inne aspekty indywidualnych wkładek ortopedycznych Kraków

Materiały – podpory łukowe są wykonane z szerokiej gamy materiałów. Większość jest wykonana z różnych rodzajów tworzyw sztucznych, od twardych formowanych podpór po miękką piankę. Do produkcji podpór łukowych stosuje się setki rodzajów odmian. Dwa z najpopularniejszych używanych materiałów to EVA i poliuretan. Są to te same rodzaje materiałów, które można znaleźć w wielu podeszwach środkowych butów do biegania. Powodem, dla którego są powszechnie stosowane, jest to, że mają naprawdę dobre właściwości amortyzujące i odbicia. Oba te czynniki zapewniają natychmiastowy czynnik komfortu. wkładki wykonane z twardszych tworzyw sztucznych są zwykle używane do produkcji wkładek z włókna węglowego formowanych na zamówienie. Te wkładki są zwykle wykonane w celu skorygowania stanu stopy i maksymalnego podparcia. Dlatego twarde tworzywa sztuczne muszą być indywidualnie formowane przez specjalistę, podczas komputerowego badania stóp.

Typ wkładki – Istnieją dwa główne typy wkładek wspierających łuk stopy. Są pełnej długości i długości ¾. Pełna długość ma na celu zastąpienie istniejącej wkładki w parze butów. Długość ¾ jest zaprojektowana tak, aby można ją było umieścić na lub pod istniejącą wkładką.

Wkładki do butów z włókna węglowego Kraków


Wiedząc, kiedy potrzebujesz podpór łukowych / wkładek z włókna węglowego, istnieje wiele powodów, dla których ludzie potrzebują wsparcia łuku, czyli wkładki z włókna węglowego. Większość osób z dolegliwościami stóp pójdzie do lekarza, który zaleci nową parę butów podtrzymujących i dobre podparcie łuku stopy. Prawidłowo dopasowane i używane stabilizatory łuku mogą być najlepszym nieinwazyjnym sposobem leczenia wielu problemów ze stopami, kolanami, biodrami i plecami.

Zapalenie rozcięgna podeszwowego – jest to jeden z najczęstszych problemów ze stopami, z jakimi borykają się ludzie. Zapalenie powięzi podeszwowej to stan zapalny powięzi podeszwowej stopy. Może to być spowodowane noszeniem źle dopasowanych butów, zbyt znoszonych butów, przeciążeniem, spłaszczeniem stóp, urazami i wieloma innymi przyczynami. Najczęstszym objawem zapalenia rozcięgna podeszwowego jest ból pięt, gdy budzisz się rano lub po długim siedzeniu, a następnie wstawaniu. Chociaż ból występuje najczęściej rano lub po siedzeniu, stan zapalny jest zwykle podrażniony, ponieważ nie podpierasz łuku stopy. Właśnie dlatego wkładki łuku są jedną z najlepszych możliwych opcji dla osób cierpiących na zapalenie rozcięgna podeszwowego. Wspierając stopę przez cały dzień, możesz wspomóc gojenie się stanu zapalnego. Dlatego tak wielu cierpiących na zapalenie powięzi podeszwowej znajduje ulgę w stosowaniu wkładek z włókna węglowego.

Ból łuku – Jeśli odczuwasz ból łuku, być może nadszedł czas, aby zacząć nosić podparcie łuku. Ból łuku może być spowodowany podstawowymi problemami lub nadmierną aktywnością. Stabilizatory łuku przyniosą korzyści Twoim stopom i całemu ciału na dłuższą metę. Szczerze zalecamy noszenie wkładek z włókna węglowego łukowych jako pierwszej oznaki bólu łuku.

Nadmierna pronacja – nadmierna pronacja ma miejsce, gdy podczas chodzenia kostki mają tendencję do skręcania się do wewnątrz. Jeśli zauważysz to lub zdiagnozowano nadmierną pronację, wkładka ortopedyczna pomoże utrzymać kostkę i ciało w odpowiednim ustawieniu.


Supinacja – Supinacja to ruch stopy na zewnątrz podczas chodzenia. Jeśli podczas chodzenia robisz supinację, wkładki pomagają utrzymać stopy i ciało w jednej linii.

Stanie przez długie okresy – Jeśli wykonujesz zawód, w którym cały czas jesteś na nogach, powinieneś rozważyć noszenie wkładek z włókna węglowego w butach przez cały czas. Noszenie wkładek pomoże uniknąć późniejszego wystąpienia poważniejszych problemów ze stopami.

Ostrogi piętowe – Ostroga piętowa jest w dotyku jak twarda skała. Jeśli cierpisz lub jesteś narażony na ryzyko wystąpienia ostrogi piętowej, wkładka ortopedyczna z włókna węglowego pomoże złagodzić ból związany z ostrogą piętową. wkładki pomagają równomiernie rozłożyć nacisk, co pomoże również zmniejszyć ryzyko, że ostroga piętowa stanie się większa i bardziej bolesna.

Nerwiak Mortona – wkładki są szczególnie korzystne dla osób z Nerwiakiem Mortona, ponieważ wkładka ortopedyczna z włókna węglowego z poduszką pokrytą podeszwą pomaga złagodzić ucisk i ból między palcami i wokół nich.

indywidualne wkładki ortopedyczne kraków

Kiedy jeszcze pomogą indywidualne wkładki z włókna węglowego Kraków?

Inne przyczyny [cukrzyca/zapalenie stawów/bieganie/metatarsalgia]
• Wpływ cukrzycy na stopy to kolejny powód, dla którego można potrzebować wkładki/podpórek łukowych. Cukrzyca może powodować ból i obrzęk, podpory łuku / wkładki pomogą utrzymać stopy i ciało w jednej linii i równomiernie rozłożyć nacisk.
• Wpływ zapalenia stawów na ciało i stopy może się znacznie różnić w zależności od osoby. Niektóre osoby z zapaleniem stawów nie mają problemów z bólem stóp, kolan, bioder lub pleców, podczas gdy inne mają ekstremalne problemy, które wymagają wysokiego poziomu opieki. Stabilizatory/wkładki łuku pomogą utrzymać stopy i ciało w jednej linii i równomiernie rozłożyć nacisk związany z zapaleniem stawów
• Bieganie powoduje ekstremalne zużycie kolan, stawów i bioder. Noszenie wspornika łuku i/lub wkładki zmniejszy nacisk na dotknięte obszary, a także spowoduje redystrybucję nacisku, ponieważ ciało jest lepiej dopasowane do wspornika łuku.
• Metatarsalgia to stan, w którym śródstopie staje się bolesne i zaognione. Jest powszechnie kojarzony ze sportem i aktywnymi zajęciami, które obejmują bieganie i skakanie. Istnieją również inne przyczyny, w tym deformacje stóp i zbyt ciasne lub zbyt luźne buty. Noszenie wspornika łuku i/lub wkładki zmniejszy nacisk na dotknięte obszary, a także spowoduje redystrybucję nacisku, ponieważ ciało jest lepiej dopasowane do wspornika łuku. Podpórki łukowe można modyfikować za pomocą met-padu, który pomoże jeszcze bardziej zmniejszyć nacisk. Niektóre podpory łukowe mają wbudowaną met-pad, dla tych, którzy wolą opcję usunięcia w razie potrzeby, modyfikacja może być najlepszym rozwiązaniem. Centrum Medyczne REHAS Kraków oferuje modyfikacje w sklepie dla podpór i obuwia.
• Wizyta u specjalisty ortotycznego – Gorąco polecamy wizytę u jednego z naszych pediatrów w naszym sklepie w Krakowie! Posiadanie kogoś dopasowanego do wkładki, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom, pomoże utrzymać Twoje ciało szczęśliwe i zdrowe!

Rodzaje podpór łukowych i indywidualne wkładki ortopedyczne kraków


Uprawianie sportu powoduje ekstremalne zużycie kolan, stawów i bioder. Noszenie wspornika łuku i/lub wkładki zmniejszy nacisk na dotknięte obszary, a także spowoduje redystrybucję nacisku, ponieważ ciało jest lepiej dopasowane do wspornika łuku. Istnieją indywidualne wkładki ortopedyczne kraków, które są specjalnie zaprojektowane do pochłaniania wstrząsów, potu i uderzeń. Zapytaj lokalnego specjalistę o najlepsze wsparcie łuku podczas aktywności sportowej.

• Termoformowalny – Termoformowalna wkładka ortopedyczna wspiera formę stopy za pomocą ciepła. Są one wykonane z materiałów zaprojektowanych, aby wytrzymać ciepło i modelować stopę.
• Ciepłe/Wełniane – Wełniane wkładki zapewniają dodatkową izolację w butach zimowych, takich jak botki, buty i kapcie. Dodatki te oprócz wsparcia zapewniają ciepło. Materiałami, które można zastosować w podparciu ciepłym i wełnianym mogą być:
– Wełna z owczej skóry
– Angora
– Wełna Merynosów
• Szpilki – często wysokie obcasy i eleganckie buty mogą powodować ból. Podpórki na łuki sukienki są specjalnie zaprojektowane do wysokich obcasów. Równie ważne jest podparcie łuku stopy na piętach. Zapytaj lokalnego eksperta ds. dopasowania butów w Centrum Medyczne REHAS Kraków o indywidualne wkładki kraków dla twoich butów.
• Wkładki dla dzieci – Dzieci często doświadczają bólu stóp. Wczesne rozpoznanie problemów ze stopami może zapobiec jeszcze bardziej bolesnym problemom ze stopami. wkładki łukowe przeznaczone są nie tylko dla dorosłych. Dzieci doświadczające supinacji, bólu stóp i nadmiernej pronacji odniosą korzyści z noszenia podpór łukowych.
• Sandały i inne obuwie – Chcesz nosić sandały, ale potrzebujesz wsparcia? Niektóre podpórki łukowe i wkładki są wystarczająco cienkie, aby można je było nosić w sandałach.

Dodaj komentarz