Ładowanie…
odszkodowania 3

Jak uzyskać wyższe odszkodowanie?

Temat wypadków niestety nie jest niczym przyjemnym. Szczególnie gdy dotyczy zdrowia i zostawia trwały uszczerbek. W wielu przypadkach możemy ubiegać się o ubezpieczenie, na przykład gdy wypadek zdarzył się w miejscu lub drodze do pracy, albo ktoś wyrządził nam szkodę. Błędem jest branie w ciemno pierwszego wyliczenia od ubezpieczyciela, ponieważ jasne jest, że w jego interesie leży zaniżenie kwot. Jak się przed tym bronić? Dzisiaj postaramy się o tym opowiedzieć, a partnerem wpisu jest kancelaria prawna Wrocław.

Działania prewencyjne

O tym o czym niewielu myśli jest zabezpieczenie się jeszcze przed wyniknięciem szkody. Z pomocą przychodzą wszelkiego rodzaju polisy na życie i inne. Warto zainteresować się, czy jest możliwość zdobycia preferencyjnej polisy ubezpieczeniowej w naszym miejscu pracy przy na przykład częściowym udziale pracodawcy. Po drugie możemy się ubezpieczyć samodzielnie. Zwracajmy uwagę na to, aby wybrać sensowne ubezpieczenie od wypadków, które mogą nam się faktycznie przydarzyć. Odszkodowania Częstochowa uczulają nas na to, aby zachować szczególna czujność przy podpisywaniu polis na lata. Zwracajmy uwagę na szczegółowe zapiski i kruczki umowne oraz różnego rodzaju ograniczenia.

Dokumentacja zdarzenia

Bardzo ważną rzeczą przy walce o odszkodowanie są dowody. Kolejna rzecz, o której nie myślimy w razie wypadku co niestety później jest na naszą niekorzyść. Jeśli mamy taką możliwość zadbajmy o niezależne wyniki badań lekarskich, obdukcję wykonaną niezwłocznie i potwierdzającą związek z wypadkiem. Zadbajmy o kontakt i zeznania świadków. Zabezpieczmy materiały z monitoringu, kamer nagranych z samochodów i innych miejsc. Wykonajmy dokładne fotografie miejsca zdarzenia, które pomogą nam wskazać na winę i uchybienia podmiotu, od którego chcemy należne odszkodowanie.

Idźmy do specjalistów

W meandrach prawa najpewniej nie odnajdziemy się bez pomocy specjalistów. Nie bójmy się zadzwonić do specjalnej firmy odszkodowawczej, która będzie wiedziała jak z naszej sprawy wycisnąć największy wpływ gotówki. Umówmy się z nimi na prowizję, pamiętajmy o targowaniu się. Następnie dostarczmy dokumentacje, a kancelaria odszkodowawcza sama się wszystkim zajmie. Co ciekawe wiele spraw można odkopać o wiele lat do tyłu i zdobyć tym samym duże odszkodowanie. Wystarczy jeden telefon, a adwokat odszkodowania, sam się wszystkim zajmie, bo przecież będzie miał procent od wywalczonej kwoty.

Dodaj komentarz