Ładowanie…

Jak wybrać możliwie dobry i tani hotel w 2022 roku?

Powiedzenie mówi, że co jest dobre to nie jest tanie, albo jak coś jest szybko to nie może być dobrze. W hotelarstwie istnieje jednak trochę dobrych praktyk pozwalających znaleźć ciekawe noclegi Ostrołęka lub w innych miastach za nieduże pieniądze.

Minimalne kryteria

Ustalmy sobie minimalne kryteria, które musi spełnić hotel, abyśmy go wybrali. Wejdźmy an portal booking.com, na którym większość hoteli ma swoje oferty. Tam odznaczajmy kryteria, które nas interesują. Podstawowe sprawy to liczba łóżek w pokojach, czy jest śniadanie, lokalizacja, parking itp. Nie zrażajmy się tutaj brakiem terminów – często hotele mają rezerwowe pokoje, których nie umieszczają na booking, wtedy możemy zadzwonić i się spytać.

Opinie

Koniecznie zwróćmy uwagę na opinie, czy jest ich wystarczająca liczba, czy są wiarygodne, czy nas zachęcają czy zniechęcają. Na przykład wiele opinii może alarmować o brzydkim zapachu w hotelu lub dużym i głośnym remoncie w pobliżu. Są to czynniki, które mogą nam zepsuć pobyt. Miejmy to na uwadze.

Hotele spełniający kryteria

Gdy już mamy niedużo noclegów, które spełniają nasze kryteria, możemy wziąć się za następny krok. Często cena na booking lub u innych pośredników jest wyższa niż, gdybyśmy bookowali nocleg bezpośrednio. Zainteresujmy się tym, czy hotel ma własną stronę, czy są jakieś promocje na ich social media itp.

Zadzwońmy do hotelu

Nie bójmy się zadzwonić i spytać o pokoje i ceny. Spytajmy czy da się jakoś zmniejszyć cenę, rezygnując z pewnych udogodnień, dając polubienie i udostępnienie posta, aktywując newsletter. Jeśli nie jest nam wstyd próbujmy prosić o dodatkowy rabat.

Booking i poziomy Genius

Starajmy się o aktywowanie konta genius 2 na portalu booking co pozwoli nam taniej rezerwować pokoje w hotelach biorących udział w projekcie. Często an ostatnią chwilę można zarezerwować również przez specjalne oferty booking noclegi w świetnej cenie. Hotele, nawet tak dobre jak hotel Ostrołęka, mając niskie obłożenie wolą mieć taniego klienta niż żadnego.

Mam nadzieję, że powyższy artykuł pomógł w wyborze niedrogiego, ale dobrego hotelu w 2022 roku.

Dodaj komentarz