Ładowanie…
paper 2

Jak wybrać właściwą taśmę ostrzegawczą?

Obecnie można kupić bardzo wiele różnych taśm ostrzegawczych. Różnią się one od siebie przede wszystkim kolorystyką. Dostępne są taśmy ostrzegawcze w praktycznie dowolnym kolorze lub mieszanych kolorach. Przepisy bezpieczeństwa określają sytuacje i wymóg stosowania takich taśm w różnych przypadkach.  Kiedy i jaką taśmę wybrać?

Jakie są taśmy ostrzegające?

Pierwszy podział to samoprzylepne oraz taśmy bezklejowe. Mogą one być w dowolnym kolorze, mogą również zawierać napisy, nadruk, logo i inne informacje dotyczące np. firmy organizującej event. Te taśmy wyznaczają trasy komunikacyjne, są przydatne podczas zawodów, maratonów i innych wydarzeń sportowych. Przepisy budowlane i BHP wymagają od firm stosowania takich taśm w celu odgrodzenia niebezpiecznych stref, zabezpieczenia budowy, czy też tymczasowego zastąpienia barierek.

Taśmy ostrzegające odblaskowe

Ten rodzaj produktów jest zastosowany na przykład w parkingach podziemnych, tunelach i miejscach, które mogą zostać niedostrzeżone przy słabym oświetleniu. Np. przy konturach pojazdów, kantach ścian itd. Są używane m.in przy produkcji słupków drogowych.

Taśmy kolorowe

Popularny produkt w tej kategorii to taśma ostrzegawcza żółto-czarna, taśma niebieska, żółta, czerwona i inne.  Są one potrzebne na przykład podczas eventów i pikników firmowych, dla odgrodzenia terenu. Wtedy wiadomo, gdzie nie powinni znajdować się nieproszeni goście.

Po co taśma ostrzegawcza?

Taki produkt jak np. taśma ostrzegawcza biało-czerwona przydaje się w wielu okolicznościach i pozwala prewencyjnie nie dopuszczać do wypadku. Człowiek widząc taki kolor ma wpojone, żeby tam nie wchodzić, uważać na siebie. Gdy nad nami jest jakaś budowa i coś może spaść na głowę, taka strefa jest niezbędna do oznaczenia. Policja będzie sprawdzać, czy jeśli dojdzie do wypadku były wcześniej spełnione wymagania BHP. Inaczej właściciel będzie musiał zapłacić odszkodowanie lub iść za kratki.

 

 

Dodaj komentarz