Ładowanie…
Wycieraczki i Maty wejściowe (4)

Jakie Są Wycieraczek i Czym Się Różnią?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów mat do umieszczenia przy wejściach do lokali użytkowych, wejściach do bloków mieszkalnych oraz w każdej innej przestrzeni publicznej lub prywatnej. Poznajmy trochę więcej rodzajów wycieraczek.

Wycieraczki z włókien naturalnych

Wycieraczki wejściowe na bazie włókna kokosowego wykonane są z włókien kokosowych. Częściej występują przy wejściach do domów lub małych sklepów.

Tego typu maty z logo są czasami nazywane obszarami komercyjnymi, ale jeśli są one z wysokim włosiem, utrudniają przejazd wózkiem inwalidzkim. W związku z tym nie jest dostępny i utrudnia ruch i skręcanie kół, a zatem nie nadaje się do wszystkich obszarów wejściowych.

Systemy mat gumowych, PCV i gumowych

Inne rodzaje mat wykonane są z materiałów syntetycznych, takich jak guma, PCV (kręcone) lub dywan i guma. 

Wycieraczki aluminiowe metalowe

Wycieraczki aluminiowe z metalu są najodpowiedniejszym rozwiązaniem technicznym, jeśli zależy nam na najwyższej niezawodności i wydajności.

Jednym z przykładów wycieraczek aluminiowych metalowych jest Topmat. To mata wejściowa złożona z profili aluminiowych z wykładziną, szczotkami lub wkładem gumowym. Połączone działanie różnych materiałów działa jak bariera dla brudu, utrzymując czystość podłóg budynków.

Znaczenie wykończenia

W matowaniu aluminiowym bardzo ważne jest wykończenie, które jest montowane na profilach. Topmat oferuje trzy rodzaje:

 • Wykończenie tekstyliów. W matach z wykończeniem tekstylnym ryflowane aluminium zeskrobuje i czyści brud przenoszony przez buty, a jednocześnie dywan wysycha i zatrzymuje brud.
 • Gumowe wykończenie . W matach z gumowym wykończeniem działanie aluminium dopełniają nierówności na powierzchni wkładu.
 • Wykańczanie pędzli. W matach z wykańczaniem szczotkami buty są czyszczone przez działanie włosia.

Topmat rozwiązuje ograniczenia innych rodzajów mat, które z trudem mają zdolność usuwania, wchłaniania i zatrzymywania brudu.

Dzięki unikalnemu, opatentowanemu systemowi montażu na klik czas pomiędzy projekcją a montażem jest skrócony do minimum w porównaniu z podobnymi produktami.

 • Jest bardzo wygodny i cichy.
 • Został zaprojektowany, aby uniknąć problemów z cienkimi obcasami.
 • Umożliwia przejazd wózków inwalidzkich i wózków inwalidzkich.
 • Może być również montowany na rampie .

Istnieje jednak wiele innych zalet aluminiowych mat wejściowych. Na przykład Topmatmoże:

 • Do umieszczenia w wielu środowiskach : domach, budynkach użyteczności publicznej, biurach, sklepach i budynkach przemysłowych.
 • Nadaje się do ruchu kołowego i najtrudniejszych warunków, nawet na zewnątrz.
 • Konserwacja i czyszczenie są bardzo łatwe dzięki użyciu odkurzacza. W przeciwieństwie do innych wycieraczek do czyszczenia nie trzeba jej podnosić.
 • Daje również możliwość wymiany wkładek poprzez wyjęcie ich z profili i włożenie nowych.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat aluminiowych wycieraczek do sklepów, nie wahaj się skonsultować z zespołem profesjonalistów firmy Topmat, jako producentów aluminiowych wycieraczek wejściowych , którzy zaoferują Ci najbardziej efektywne rozwiązanie w pełni dostosowane do Twojej przestrzeni.

Dodaj komentarz