Ładowanie…
rzęsy przedłużanie 4

Wady przedłużania rzęs

Chociaż korzyści z przedłużania rzęs jest wiele, w tym możliwość uzupełnienia lub poprawy wyglądu, istnieją również wady stosowania przedłużania na rzęsy. Według American Academy of Ophthalmology, niektóre zagrożenia związane z przedłużaniem rzęs obejmują infekcję lub obrzęk powieki , infekcję rogówki i czasową utratę rzęs. Niektóre z bardziej powszechnych wad to:

 • Ryzyko podrażnienia i infekcji — jeśli nie są spełnione odpowiednie wymagania dotyczące higieny i aplikacji, możliwe jest wystąpienie podrażnienia lub infekcji. Większość techników rzęs powinna wykonać „test plastra” z klejem przed nałożeniem przedłużeń. Test płatkowy poinformuje ich, czy jesteś uczulony na klej, którego planują użyć. Czasami, nawet jeśli nie występuje alergia, substancje chemiczne zawarte w kleju mogą powodować podrażnienie powieki. Okolice oczu i powiek są bardzo wrażliwe, co oznacza, że ​​ciężar kleju może również szarpać włoski i powodować podrażnienia. 
 • Inwestycja finansowa – Jak w przypadku większości rzeczy, cena przedłużania rzęs zależy od tego, gdzie je wykonujesz. Średni koszt pierwszej wizyty waha się od 100 do 500 USD, podczas gdy ponowne wkłady kosztują od 50 do 150 USD. Jeśli będziesz postępować zgodnie z zalecanym harmonogramem uzupełniania co dwa do czterech tygodni, możesz wydać 650 do 3900 USD na same wypełnienia. Biorąc to pod uwagę, koszt tuszu do rzęs nie wydaje się tak wysoki.
 • Konserwacja – Ponieważ rozszerzenia są tak drogie, ważne jest zachowanie ich między wypełnieniami. Jednak utrzymanie przedłużania rzęs może być kłopotliwe. To, jak śpisz, bierzesz prysznic, myjesz twarz i inne zwykle proste czynności, musisz wykonywać ostrożnie, aby nie przeszkadzać przedłużaniu rzęs, co po pewnym czasie może stać się uciążliwym obowiązkiem. 

Więcej wskazówek dotyczących konserwacji i pielęgnacji przedłużanych rzęs znajdziesz poniżej, w sekcji „Pielęgnacja przedłużania rzęs”.

Kto powinien unikać przedłużania rzęs?

Jeśli planujesz zabieg medyczny, który wpłynie na oko, taki jak LASIK, chemioterapia lub radioterapia, przed założeniem przedłużania rzęs skonsultuj się z lekarzem. Salon przedłużanie rzęs łódź dba o bezpieczeństwo każdego zabiegu.

Dodatkowo osoby z następującymi schorzeniami powinny porozmawiać z lekarzem przed rozważeniem przedłużania rzęs:

 • Trichotillomania – Trichotillomania to wywołana stresem lub lękiem chęć wyrywania włosów, w tym rzęs.
 • Zapalenie skóry powiek – Zapalenie skóry powiek to stan skóry, który powoduje pieczenie skóry powiek, zaczerwienienie i swędzenie.
 • Zapalenie powiek – zapalenie powiek , które powoduje czerwone, opuchnięte powieki i strupujące rzęsy.
 • Łysienie plackowate – stan, który powoduje całkowitą lub częściową utratę włosów na skórze głowy i może wpływać na brwi i rzęsy.

Czy przedłużanie rzęs niszczy Twoje naturalne rzęsy?

Nawet jeśli Twoje rzęsy są nakładane przez wysokiej klasy artystkę rzęs, istnieje szansa, że ​​Twoje naturalne rzęsy ulegną zniszczeniu. 

Podobnie jak z włosami na głowie, rzęsy odrastają od nasady. W miarę jak przedłużenia rosną dalej od nasady, ciężar przedłużenia może wywierać nacisk na naturalną rzęsę. Naturalna rzęsa może nie być w stanie utrzymać ciężaru przedłużenia, co może powodować pękanie.

ZOBACZ POWIĄZANE : Czy rzęsy odrastają?

Jak stosuje się przedłużanie rzęs

Liczba przedłużeń, które chcesz (jak pełne chcesz, aby wyglądały Twoje rzęsy) określa, jak długo będzie trwać Twoja pierwsza wizyta; jednak zaleca się zablokowanie dwóch godzin na wizytę.

Oto, czego możesz się spodziewać podczas wizyty w zakresie przedłużania rzęs:

 • Technik upewni się, że czujesz się komfortowo, zanim delikatnie oczyści oboje oczu.
 • Twoje dolne rzęsy zostaną przyklejone do skóry za pomocą taśmy chirurgicznej. Zapobiega to przypadkowemu przyklejeniu dolnych rzęs do górnych.
 • Za pomocą pęsety lub podobnego narzędzia specjalista od rzęs rozdzieli i wyizoluje Twoje naturalne rzęsy.
 • Pojedyncze sztuczne włókno rzęs zostanie zanurzone w niewielkiej ilości kleju i przymocowane do górnej części wyizolowanej naturalnej rzęsy.
 • Opisany proces zostanie powtórzony dla całej powieki każdego oka.

Oczy pozostaną zamknięte przez cały proces i ewentualnie kilka minut później, aby klej dokładnie wyschł. Podczas wizyty technik może odtwarzać muzykę w pokoju lub możesz włożyć słuchawki i posłuchać ulubionej muzyki lub podcastu.

Dodaj komentarz