Ładowanie…
dieta (3)

Zdrowe Odżywianie Na Studiach.

Na zachowanie żywieniowe studenta może wpływać wiele czynników. Niektóre z nich obejmują stabilność finansową, lokalizację, stres i napięte harmonogramy. Studenci są często bardzo zajęci, co pozostawia im ograniczoną ilość czasu na zjedzenie zbilansowanego posiłku. Zapracowani studenci mogą pomijać posiłki, co może mieć negatywny wpływ na wyniki w nauce i zdrowie. 

Znaczenie zdrowego odżywiania 

Spożywanie dobrze zbilansowanego posiłku zapewnia wystarczającą ilość energii do wykonywania codziennych zadań. Dobre odżywianie pomoże również zmniejszyć ryzyko chorób. Twoje nawyki żywieniowe mogą również wpływać na zdolność uczenia się. Uczniowie, którzy mają dobre nawyki żywieniowe, będą mieli energię niezbędną do czuwania na swoich zajęciach, co pomoże im lepiej się uczyć. Dobre nawyki żywieniowe pomogą Ci również utrzymać wagę. Uczniowie ze złą dietą mogą czuć się bardziej zmęczeni, przybierać na wadze i mieć trudności z zapamiętywaniem informacji na zajęciach. Mogą być bardziej narażeni na zdiagnozowanie choroby przewlekłej. Aby zapobiec chorobom, niezwykle ważne jest przestrzeganie zdrowej diety, ponieważ dieta jest bardzo ważna.

Sposoby na poprawę zdrowego odżywiania jako student

1. Planowanie posiłków z wyprzedzeniem

Przyjrzyj się rozkładowi zajęć na dany tydzień i określ czas, w którym masz przerwę. Postaraj się, aby te przerwy były wyznaczonym czasem na posiłek. Zaplanuj, co będziesz jadł i jak zdobędziesz pożywienie. Na przykład zdecyduj, czy przygotowujesz posiłek w domu, czy kupujesz jedzenie w szkole. Poświęcenie czasu na zaplanowanie posiłków pomoże upewnić się, że nie pomijasz posiłków.

2. Przynoś do szkoły zdrowe przekąski

Przekąski świetnie są mieć pod ręką, zwłaszcza dla studentów, którzy są zawsze w ruchu. Wybierając przekąski, najlepiej unikać przekąsek o wysokiej zawartości cukru i sodu. Przekąski bogate w cukier i sód obejmują przekąski owocowe, słodycze lub chipsy ziemniaczane. Zamiast tego przynieś przekąski o niższej zawartości sodu i cukru, takie jak owoce i migdały. Te przekąski można spożywać w biegu, a ich przygotowanie jest proste. Koniecznie sprawdź nasze wpisy na blogu 16 zdrowych słodkich przekąsek i przekąsek bogatych w błonnik, aby dowiedzieć się więcej o wybieraniu zdrowych przekąsek.

3. Pamiętaj o śniadaniu

 • Niezależnie od tego, o której godzinie wstajesz, ważne jest, aby dobrze zacząć dzień od śniadania. Jako student, Twoje poranki mogą być bardzo pracowite, pozostawiając niewiele czasu na zdrowe śniadanie. Sprawdź nasze pomysły na śniadanie w biegu, aby rozpocząć dzień na blogu, aby dowiedzieć się więcej o zdrowym śniadaniu.

Jak możesz jeść zdrowo dzięki planowi posiłków na studiach

Niektórzy uczniowie mają plan posiłków za pośrednictwem swojej szkoły. Plan posiłków jest opłacony z góry i pozwala studentom jeść w kilku restauracjach na terenie kampusu. Te restauracje mogą oferować szeroki wybór posiłków. Możesz być jednym z wielu, którzy mają szkolny plan posiłków. Jak więc możesz jeść zdrowo na planie posiłków na studiach? Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak jeść zdrowiej podczas jedzenia na terenie kampusu.

 1. Włącz warzywa do swojego posiłku
  • Przeglądając menu, szukaj posiłków, które zawierają warzywa. Warzywa dostarczają organizmowi wielu witamin i minerałów, które pomagają organizmowi w wykonywaniu ważnych funkcji organizmu. Warzywa mają również ogólnie niską zawartość sodu i kalorii. Warzywa powinny znaleźć się w większości posiłków.
 2. Unikaj smażonych potraw
  • Smażone potrawy zawierają dużą ilość tłuszczu, sodu i kalorii. Zamiast kupować smażone jedzenie, spróbuj grillowanego jedzenia, które ma mniej tłuszczu i kalorii. Do tego bardzo dobra jest dieta 1200 kcal, ponieważ każdy posiłek ma ustaloną liczbę kalorii.
 3. Sięgaj po napoje bez cukru
  • Poszukiwanie napojów o niskiej zawartości cukru to świetny sposób na ograniczenie spożycia cukru. Woda jest zawsze świetną opcją.
 4.  Spróbuj produktów pełnoziarnistych zamiast rafinowanych 
  • Rafinowane ziarna, takie jak biały ryż i biały chleb, przechodzą przez proces, który zabiera wiele składników odżywczych. Spróbuj kupować produkty zawierające pełne ziarna. Pełne ziarna zawierają więcej składników odżywczych, które są bardzo korzystne dla organizmu, takich jak błonnik i witaminy z grupy B. Zamiast białego ryżu i białego chleba spróbuj brązowego ryżu i chleba pełnoziarnistego.
 5. Nie zapomnij o owocach
  • Owoce nie tylko dostarczają sporej ilości witamin i minerałów, ale mają też naturalną słodycz. Jeśli szukasz czegoś o słodkim smaku, owoce mogą być dobrym substytutem przetworzonej żywności, która jest słodka, takiej jak cukierki i napoje gazowane.

Wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania się z ograniczonym budżetem

Wielu studentów boryka się z problemami finansowymi, co może skłonić ich do kupowania żywności, która jest szybka, wygodna i bardzo przystępna cenowo. Jednak większość z tych produktów ma niewielką lub żadną wartość odżywczą. Ważne jest, aby wiedzieć, że można jeść zdrowo przy ograniczonym budżecie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak zdrowo się odżywiać przy ograniczonym budżecie.

1. Unikaj jedzenia poza domem

Jedzenie w restauracji lub sieci fast foodów może wydawać się bardzo przystępne; jednak z czasem może stać się bardzo kosztowny. Jedzenie serwowane w restauracji lub sieci fast-food również najprawdopodobniej zawiera dużo sodu, tłuszczu i cukru. Unikaj jedzenia poza domem i zaplanuj gotowanie w domu. Gotowanie w domu może być tańsze niż jedzenie na mieście. Unikanie jedzenia poza domem pomoże poprawić Twoje zdrowie i zaoszczędzić pieniądze.

2. Planuj posiłki z wyprzedzeniem i kupuj własne artykuły spożywcze

Przed zakupem artykułów spożywczych sporządź listę posiłków, które planujesz przygotować na najbliższe dwa tygodnie. Po wypełnieniu listy należy kupować tylko produkty znajdujące się na liście. Unikaj kupowania produktów, których nie ma na liście. Ta strategia pomaga upewnić się, że nie wydajesz więcej pieniędzy niż potrzebujesz na jedzenie i pomaga unikać kupowania przetworzonej żywności.

3. Kupowanie mrożonych owoców i warzyw

Mrożone owoce i warzywa są trwalsze niż świeże owoce i warzywa. Są bardzo przystępne cenowo i mają podobną wartość odżywczą do świeżych owoców i warzyw. 

4. Kupowanie owoców i warzyw w puszkach

 • Jeśli masz trudności z utrzymaniem świeżej żywności pod ręką, owoce i warzywa w puszkach są świetną opcją, ponieważ są trwalsze niż świeże owoce i warzywa, a także są bardzo przystępne cenowo. Konserwy są również podobne pod względem wartości odżywczych do świeżych owoców i warzyw, ale należy uważać na dodatek cukru i soli. Wybieram również konserwy, które nie zawierają BPA.

5. Unikaj kupowania ultra przetworzonej żywności

Żywność, taka jak ciastka, babeczki, napoje gazowane i słodycze, można ogólnie uznać za żywność przetworzoną. Żywność przetworzona ma wyższą kaloryczność i niską wartość odżywczą. Unikanie ultra przetworzonej żywności pomoże poprawić twoje zdrowie i zaoszczędzić pieniądze. Dieta cukrzycowa jest dla cukrzyków i powinna zawierać zwłaszcza węglowodany złożone, bogate w błonnik pokarmowy, o niskim indeksie glikemicznym. Zwłaszcza przy tej diecie powinniśmy unikać kupowania przetworzonej żywności.

6. Kupuj produkty sezonowe

Kupowanie żywności poza sezonem może prowadzić do marnowania żywności i utraty pieniędzy. Żywność sezonowa ma najlepszy smak i jest bardziej pożywna niż żywność poza sezonem . Wiadomo, że produkty sezonowe są tańsze niż produkty sezonowe. Kupowanie jedzenia poza sezonem może nie mieć pożądanego smaku, gdy weźmiesz pierwszy kęs, co spowoduje, że nie dokończysz jedzenia i wyrzucisz je. Jedzenie zostało zmarnowane, a ty nie otrzymałeś wartości swoich pieniędzy. Aby zapobiec marnowaniu żywności, zanim udasz się do sklepu spożywczego, dowiedz się, jakie produkty są sezonowe.

7. Korzystaj z kuponów

Kupony to świetne zasoby, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze na artykułach spożywczych. Jeśli korzystasz z kuponu, upewnij się, że wykorzystasz go przed jego wygaśnięciem, aby otrzymać zniżkę.

8. Kupuj marki generyczne

Kupowanie markowych produktów generycznych lub sklepowych może być tak samo dobrej jakości, jak produkty popularnych marek . Marka generyczna kosztuje mniej niż popularne marki i najprawdopodobniej będzie smakować tak samo.

9. Kup torbę wielokrotnego użytku

 • Zakup torby wielokrotnego użytku na zakupy spożywcze może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze. Wiele sklepów pobiera opłatę za torbę i może nie wydawać się to bardzo drogie. Jednak po latach kupowania plastikowych toreb na zakupy korzyści ekonomiczne wynikające z używania toreb na zakupy wielokrotnego użytku stają się tego warte. 

Dodaj komentarz