Ładowanie…
rolety wrocław 2

Co rozważać podczas wyboru rolety?

Dobrze dopasowane rolety na pewno odgrywają istotną rolę w efekcie dekoracji mieszkania. Zanim uda Ci się tego dokonać będziesz musiał zmierzyć się z różnymi decyzjami w ich wyborze. Bedą one dotyczyć kształtu rolety, koloru, przydatności, projektu, funkcjonalności, materiału, ceny, instalacji i konserwacji. Znalezienie więc pasujących do Twojego wnętrza rolet może być męczące i frustrujące i ten wpis może Ci w tym pomóc!

Styl rolety

Rolety na wymiar Wrocław i na zamówienie obejmują wiele elementów w projekcie: np. kolor, nadruk. Są style rolety, które dodają w pokoju współczesny i modny wygląd, podczas gdy inne nadadzą tradycyjnego klimatu. Tutaj po pierwsze trzeba pamiętać, aby styl był spójny z resztą domu. Dobrą praktyką jest wybór stylu, który odpowiada kolorowi wzoru oraz wystroju wnętrza. Poświęć w tym miejscu trochę czasu na porównywanie rożnych rolet z projektem domu. Nowoczesny styl to na pewno kolory takie jak: jak, biel, delikatne szarości. Jest to bezpieczny wybór, który szybko wpasuje się w ogólny klimat mieszkania.

Typ rolety

Jest wiele typów rolet okiennych. Najprostszy podział to rolety materiałowe, rolety rzymskie Wrocław, dzień noc, dachowe, plisy, żaluzje drewniane i aluminiowe.

Materiał

Powszechne opcje materiału rolet na zamówienie to: Standard, Blackout, Sheer, Bathroom i Flame Retard. Ważne tutaj jest, aby dobrać materiał pasujący do stolarki okiennej i rodzaju pomieszczenia (kuchnia, łazienka, sypialnia). Przed wyborem koniecznie oceń takie elementy materiału jak: rodzaj, wystrój i zastosowanie.

Cel rolety

Są rolety, które totalnie zaciemniają pomieszczenie, podczas, gdy inne tylko częściowo izolują dostęp światła. Zdecyduj w tym momencie ile światłą chcesz w pokoju, a także w jakim zakresie będzie się zmieniać izolacja. Rolety w sypialni naturalnie będą musiały mieć opcję dużego zaciemnienie oraz pełnej prywatności, podczas gdy te w pokoju dziennym niekoniecznie.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest jak się okazuje istotne nawet w roletach. Musisz wziąć ten element pod uwagę szczególnie jeśli masz w domu małe dzieci lub zwierzęta. Istniej np. rolety trudnopalne, które warto przemyśleć do zastosowanie np. w kuchni.

Montaż rolet

Z reguły rolety pozwalają na szybki i bezinwazyjny montaż do okien. Łatwo jednak popełnić tutaj błędy, coś zrobić krzywo itd. Jeśli decydujesz się na montaż rolet na wymiar i chcesz mieć wszystko na poziomie, wybierz pomoc fachowca od okien, który na pewno w ramach kompleksowej usługi wykona dla Ciebie montaż. Upewnij się, ze przed kupnem rolety dobrze oceniłeś proces i możliwość jej zamocowania.

Konserwacja

Materiał, typ rolety oraz częstotliwość użytkowania decydują o jej konserwacji. Z reguły większość rolet nie wymaga szczególnych czynności czyszczących. Utrzymanie czystości i sprawności rolet będzie polegać na odkurzaniu wilgotną szmatka wierzchu mocowania, a także na odkurzaniu samej rolety. Niektóre typy rolet – np rolety rzymskie mogą potrzebować prania w przypadku zabrudzeń.

 

Dodaj komentarz