Ładowanie…

Dlaczego dziecko powinno zacząć pływać przed ukończeniem 3 lat?

Pływanie to umiejętność ratowania życia, którą powinno posiadać każde dziecko ( zwłaszcza gdy rodzice nie umieją pływać ) – ale kiedy dokładnie jest najlepszy czas na naukę? Zapisanie dziecka na lekcje pływania na długo przed ukończeniem 3 lat zapewnia zarówno ZŁOTE doświadczenie, jak i jeszcze więcej korzyści niż zwykła nauka umiejętności na całe życie! Jasne, może być łatwo odrzucić te lekcje, ponieważ w końcu dzieci są niemowlętami i tak naprawdę nie uczą się pływać. Prawidłowy? Zupełnie nie! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co maluchy mogą zyskać, gdy tak wcześnie poczują się komfortowo w wodzie. Nauka pływania dla niemowląt, to najlepsza opcja dla rozwoju dziecka i nabrania odwagi

Klejenie

Chlapanie się w płytkim brodziku to jedno – ale kiedy jesteś w basenie ze swoim maluchem, ucząc go pływania, staje się to czymś więcej niż tylko zabawą dla zabicia czasu. Trzymanie dziecka w dużym basenie to niesamowita okazja do nawiązania więzi. Czuje Twoje wsparcie i przewodnictwo – całkiem dosłownie – i delektuje się fizyczną bliskością. Wspólnie spędzacie nieprzerwany czas. Ponieważ koncentrujesz się na zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa, bez żadnych innych zewnętrznych sił, które wymagają Twojej uwagi, pływanie z dzieckiem pozwala Ci być w pełni obecnym w tej chwili.

Szczęście

Podczas lekcji pływania nasi instruktorzy wykorzystują uczciwość, współczucie i zaufanie, aby ułatwić dzieciom komfort w wodzie. Chociaż to normalne, że niektóre dzieci płaczą na pierwszej lub dwóch lekcji , niepokój zazwyczaj szybko zamienia się w szczęście i daje obojgu powody do świętowania! Jest coś w uspokajającym odczuciu wody, które nadaje lekkości – zarówno fizycznej, jak i emocjonalnej – małym (a także dorosłym!). Uśmiechasz się i śmiejesz, podobnie jak wszyscy inni w basenie – a Twoje dziecko to widzi i instynktownie chce to naśladować. A kiedy Twoje dziecko się uśmiecha, a Ty reagujesz w pozytywny sposób, on lub ona chce nadal wywoływać tę odpowiedź od Ciebie.

Zaufanie

Jako rodzice wszyscy chcemy, aby nasze dzieci miały zaufanie. Spędźcie czas w dobrym stylu udając się do nas na wybrane obozy zimowe! Chcemy, aby mieli samoświadomość, aby wiedzieli, że mogą osiągnąć to, na co pracują, aby wiedzieli, że mogą być odporni, gdy się tam dostają, i aby rozumieli, że mogą przezwyciężyć wszelkie obawy przed próbowaniem czegoś nowego. Tak więc najlepszym sposobem, aby upewnić się, że nasze dzieci nauczą się pewności siebie, jest rozpoczęcie pracy w młodym wieku – a bez tego nie będą znały czasu. W naszych zajęciach Mini dla dzieci w wieku od 4 miesięcy do 3 lat , nasz specjalistyczny program nauczania zapewnia niezwykłe wyniki, które wzbudzają zaufanie u dzieci na każdym kroku (nasze wstążki przyznawane za próby i opanowanie nowych umiejętności również pomagają!).

Saldo

Wyobraź sobie, że jesteś tyczkowatym nastolatkiem, próbującym przyzwyczaić się do szybko rosnących rąk i nóg. Cóż, dzieci też przyzwyczajają się do swoich rosnących ciał! Pływanie to bezpieczny i przyjemny sposób, aby niemowlęta i małe dzieci nauczyły się kontrolować swoje ciało. Najfajniejszą rzeczą w robieniu tego w wodzie jest ślizganie się, pływanie, podczas nauki równowagi. Ich ciała uczą się, jak poruszać rękami i nogami, jak utrzymać się na powierzchni i jak schodzić pod wodę.

Dodaj komentarz