Ładowanie…
Esperal Gdańsk

Esperal Gdańsk – wszywka alkoholowa

Wszelkie leki przepisane przez lekarza w celu opanowania odwyku powinny być przyjmowane zgodnie z zaleceniami. Ważne jest, aby nie brać leków bez poinformowania lekarza lub zacząć pić (lub brać nielegalne narkotyki) podczas przyjmowania przepisanych leków.

Leki stosowane w leczeniu objawów odstawienia

Diazepam należy do grupy leków zwanych benzodiazepinami. Działają w mózgu podobnie jak alkohol, więc są dobre w łagodzeniu wielu objawów odstawienia alkoholu. Badania kliniczne wykazały, że ta grupa leków jest najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą dostępną terapią.

Diazepam jest zwykle przepisywany na kilka pierwszych dni (do tygodnia), często w mniejszych ilościach. Zapewnia to, że osoba nie rozwinie uzależnienia od benzodiazepin; długotrwałe stosowanie nie jest właściwe. Wyższe dawki można bezpiecznie stosować w warunkach szpitalnych, a nie w domu. Diazepam jest zwykle przyjmowany na początku kilka razy dziennie, w przeciwieństwie do esperalu – leku, który jest zaszywany pod skórą.

Diazepam (i inne benzodiazepiny) nasila działanie alkoholu i innych środków uspokajających, więc osoba nie powinna pić podczas ich przyjmowania. Benzodiazepiny wpływają również na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

wszywka esperal Gdańsk

Esperal Gdańsk – zaszycie alkoholowe

Kto może, a kto nie może: Osoba musi być uzależniona od alkoholu i chcieć przestać pić. Zaleca się zaszycie Esperalu po zaprzestaniu picia. Nie powinny go przyjmować kobiety w ciąży lub karmiące piersią lub osoby z chorobą nerek lub ciężką chorobą wątroby.

Jak często, jak długo i skutki uboczne: Wszywkę esperalu przyjmuje się raz na kilka miesięcy (zwykle dwie tabletki za każdym razem) w porze posiłku (co ułatwia zapamiętanie). Większość ludzi nie odczuwa żadnych skutków ubocznych esperalu; jeśli się pojawią, najczęstsze to biegunka i nudności lub wysypka skórna po spożyciu alkoholu. Pełne działanie Esperal Gdańsk trwa około 3 miesięcy i można go kontynuować tak długo, jak jest to konieczne (zwykle do 12 miesięcy). Istnieją pewne dowody na to, że korzyści mogą trwać nawet po zaprzestaniu jego przyjmowania.

Tiamina

Tiamina jest jedną z witamin z grupy B (witamina B1). Jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Osoby nadużywające alkoholu nie wchłaniają go dobrze z jelit i często mają ubogą dietę. Niektóre objawy niedoboru tiaminy obejmują zaburzenia pamięci, splątanie, podwójne widzenie, słabą koordynację i niestabilność. Tiamina jest lepiej wchłaniana po wstrzyknięciu i jest to zalecane na początku leczenia. Gdy osoba przestanie pić, może otrzymać doustne tabletki tiaminy.

Wszywka esperal Gdańsk

Przerwanie picia (i przejście przez odwyk) to tylko pierwszy krok w procesie rzucania – potrzeba czasu, aby stać się uzależnionym od alkoholu i poddać się.

Uczestnictwo w poradnictwie i/lub korzystanie z innych form wsparcia w ramach AA – Anonimowi Alkoholicy są bardzo ważne, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo powrotu do picia i zwiększyć szansę na sukces. Ponadto dostępnych jest wiele leków, takich jak wszywka esperal Gdańsk które mogą pomóc.

Esperal Gdańsk

Esperal Gdańsk – przeciwdziałanie uzależnieniu

Jak to działa: Akamprozat (Campral) działa na mózg – działa na niektóre z tych samych receptorów i przekaźników (posłańców), co alkohol. Może pomóc w przywróceniu równowagi chemicznej w komórkach mózgu spowodowanej długotrwałym intensywnym spożywaniem alkoholu. Akamprozat może pomóc w zmniejszeniu głodu alkoholu, dzięki czemu łatwiej jest oprzeć się porzuceniu picia – badania wykazały, że podwaja on szanse na utrzymanie abstynencji.

Dostępność: Akamprozat jest dotowany przez rząd (PBS) i jest dostępny na receptę od lekarza. Lekarz musi zadzwonić po autorytet – osoba musi być uzależniona od alkoholu w celu abstynencji i być w kompleksowym programie leczenia. Lekarz może przepisać jednorazowo tylko jedno- lub dwumiesięczne zapasy, ale może kontynuować przepisywanie tak długo, jak to konieczne.

Dodaj komentarz