Ładowanie…
blog opinie i porady

Jak zarabiać na blogu lifestlowym?

Jeśli chcesz wejść na drogę do blogowania fortuny i chwały, to nauczenie się, jak założyć blog lifestylowy, powinno być twoim pierwszym przystankiem. Z twoim interesującym życiem i zajęciami, blog lifestylowy to świetna metoda na zdobycie pole position, aby uzyskać większy ruch.

Blog lifestylowy zawiera wysoce wizualną treść, skupiającą się na różnych tematach, które są skupione wokół blogera i konkretnego haka. Twój haczyk może być wszystkim, od piękna po środowisko, ale musi łączyć wszystko, aby łączyć treści na podstawie twoich zainteresowań, twojego życia i twojego światopoglądu.

Niezależnie od tego, czy chcesz założyć blog lifestylowy od zera, czy też chcesz przejść na blog lifestylowy z niszy, ten przewodnik pokaże Ci, jak założyć blog lifestylowy w sześciu prostych krokach:

Zdecyduj się na haczyk
Co takiego jest w twoim życiu, że przyciągnie czytelników? Co posiadasz wiedzę i pasję?
Wymyśl nazwę, która jest dostępna jako domena
Jaka jest chwytliwa i zapadająca w pamięć nazwa Twojego bloga? Czy jesteś w stanie uzyskać ją jako nazwę domeny?

Zdecyduj się na hosta i zainstaluj WordPress
Jak wybrać dobrego gospodarza? Która platforma jest najlepsza do założenia bloga lifestylowego?

Wybierz motyw, aby kontrolować wygląd witryny
Ile kontroli potrzebujesz nad swoim motywem? Jakie są podstawowe elementy każdego bloga o stylu życia?

 Zainstaluj wtyczki, aby uzyskać dodatkową funkcjonalność
Jak uzyskać przewagę SEO? Jak ułatwić czytelnikom udostępnianie postów? A jak możesz przyspieszyć działanie swojej witryny, skoro masz tyle obrazów?

Zdecyduj się na haczyk

Zanim zaczniesz myśleć o technicznych aspektach zakładania bloga o stylu życia, musisz zdecydować, co będzie obejmować Twój blog o stylu życia. Jeśli Twoje życie jest tym, co oddziela blog styl życia od innych blogów, to haczyk pomaga oddzielić go od osobistego bloga.

Z punktu widzenia promocji haczyk ma trzy cenne aspekty. To ci pomoże…

  1. Znajdź odbiorców.
  2. Utrzymaj rozmach i motywację do kontynuowania bloga o stylu życia.
  3. Opracuj strategię treści i kalendarz redakcyjny .

Wiemy, że blog podróżniczy w swojej najbardziej podstawowej postaci dotyczy Twoich codziennych czynności i życia. Ale co takiego w Twoim życiu spodoba się czytelnikom? A jak to znajdujesz? Zaczyna się od dwóch pytań:

  1. Czym się interesujesz?
  2. Jakie masz umiejętności?

Kiedy masz dobrą listę swoich zainteresowań i umiejętności, użyj jej, aby pomyśleć o 3-4 niszach blogowych, które możesz objąć (mogą one również stanowić podstawę do budowania kategorii i strategii treści). Zaczniesz dostrzegać wyłaniający się wzór, który odsłoni twój haczyk.

 

Dodaj komentarz