Ładowanie…
adwokat 2

Na co zwrócić uwagę przy wyborze adwokata?

Każdy z nas chce mieć pewność, ze zlecając usługę trafi na osobę uczciwą i profesjonalną. Co jednak, jeśli w naszym kościele lub gronie znajomych nie mamy nikogo takiego? Wtedy musimy poszukiwać w internecie, a tam wiadomo wszędzie marketing, dużo kłamstw i oszustw, a przecież prawnika trzeba wybrać. Ten artykuł ma na celu pomóc Państwu w odcedzeniu dobrych od złych wyników wyszukiwania na frazę taka jak adwokat Częstochowa. Oto lista kryteriów, które dobrze wziąć pod uwagę.

Strona internetowa adwokata

Zwróćmy uwagę czy strona adwokata jest profesjonalna czy wygląda na budżetową. Słaba strona może świadczyć o wielu sprawach. Może wskazywać, że adwokat nie ma pieniędzy, czyli mało zarabia, czyli albo nie ma Klientów, bo jest nieskuteczny lub też jest świeżym adwokatem. To z kolei może być wadą i zaletą jednocześnie. Po drugie na stronie adwokata możemy znaleźć informacje świadczące o usługach i specjalizacjach, a także np. referencje. Pamiętajmy jednak, ze mogą one być fałszywe i naciągane jak wiele opinii na stronach internetowych. Strona internetowa to pewnego rodzaju wizytówka, jak garnitur. Może dawać pewne sygnały o profesjonalizmie, ale to nie wystarczy. Nie oceniajmy książki tylko po okładce.

Opinie na mapach Google

Przyglądnijmy się ilości i jakości opinii. Prawdziwe opinie zazwyczaj będą zawierały komentarz i nawiązywały do prawdziwej sprawy, jakiś konkretnych wydarzeń. Warto zerknąć na nazwę konta osoby dodającej oraz czy jeszcze ma jakąś inną aktywność w Google Moja Firma. Niech nam zapali się żółta lampka przy średniej opinii poniżej 4/5

Blog, artykuły

Zobaczmy czy kancelaria adwokacka Częstochowa jest aktywna w internecie. Czy publikuje treści na blogu, podcasty, prowadzi social media, nawiązuje do prawdziwych spraw. Jest to jakiś wskaźnik ambicji i pracowitości prawnika. Możemy zapoznać się ze stylem i retoryką człowieka.

Nazwisko Adwokata

Warto wygooglować czy są jakieś wzmianki o adwokacie na innych stronach, w gazetach itd. Znani adwokaci prowadza trudne i ważne spraw, bronią znanych ludzi. To może być na pewno świadectwem o ich skuteczności, gdy bronią skorumpowanego polityka 🙂

 

Dodaj komentarz